بیوگرافی

به نام یکتا خالق هستی بخش

        “تقدیم به آنان که به مفید بودن می اندیشند و نه به مهم بودن”

http://s5.picofile.com/file/8128714250/95055.jpg

بیوگرافی حسن رحمان پور

حسن رحمان پور، در سال 1358 در یک خانواده مذهبی در روستای نوق شهرستان رشتخوار واقع در استان خراسان رضوی دیده به جهان گشود. ایشان دوران تحصیلات ابتدایی  را در دبستان شهیدجوانبخت و تحصیلات راهنمایی  را در مدرسه شهیدفهیمی  نوق به اتمام رسانید و سپس برای ادامه تحصیل به شهر رشتخوار عزیمت و تحصیلات متوسطه را در دبیرستان شهیدمدرس رشتخوار گذراند و در سال 1376 در رشته علوم انسانی موفق به اخذ مدرک دیپلم گردید. سپس در همان سال (1376) موفق به قبولی در مقطع کارشناسی دانشگاه تربیت معلم تبریز شد و در سال 1380  با درجه ممتاز فارغ التحصیل گردید. لازم به ذکر است در این دوران جزء فعالان جنبش دانشجویی بود و با فعالیت در بخش های مختلف علمی،پژوهشی و اجتماعی توانست توفیقاتی در عرصه خدمتگزاری به دانشجویان و دانشگاه به دست آورد تا جایی که درسال 1378با همکاری معاونت پژوهش دانشگاه توانست به عنوان مجری همایش ملی خانواده،امام (ره) و تربیت انتخاب گردد و همایش علمی وپژوهشی را درسطح ملی برگزار نماید و در دوران تحصیل عضو و یا موسس بسیاری از تشکیلات فعال دانشگاهی و دانشجویی گردید. وی پس از اتمام تحصیل و بلافاصله در سال 1380جذب آموزش وپرورش شد و با افتخار درلوای معلمی به امر تدریس در مقطع متوسطه مشغول شد. سپس درسال 83در رشته پژوهشگری علوم اجتماعی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه فردوسی مشهد پذیرفته شد ولی به دلیل  مشکلات  کاری و عدم همکاری آموزش وپرورش از ادامه تحصیل صرف نظر کرد.همزمان با خدمت در آموزش وپرورش،مسوولیت های اجتماعی زیادی را با نهادهای مختلف فرهنگی واجتماعی دنبال کرد و با توجه به علاقه به فعالیت های علمی و اجتماعی همزمان همکاری با سایر نهادهای انقلابی را پی گرفت به گونه ای که 7سال با کمیته امدادحضرت امام (ره) شهرستان به عنوان مسؤول آموزش خانواده ،5سال همکاری با فرمانداری شهرستان به عنوان نماینده تام الاختیار شرکت های تعاونی و موسس شرکت های تعاونی ره آوران کیهان و رئیس هیات مدیره و بازرس شرکت های تعاونی مختلف شهرستان-3سال همکاری با کارشناس ترویج جهاد کشاورزی شهرستان و حضور فعال در برنامه های ترویج کشاورزی در روستاها و ارائه خدمات مشاوره ای -مشاور اداره راه وترابری شهرستان و همکاری در زمینه طرح های راه های روستایی- مدیرکانون فرهنگی،هنری مساجدبه مدت14سال -کارشناس پژوهش و دبیرکمیته پژوهشی آموزش وپرورش شهرستان به مدت10سال -عضوشورای فرهنگ عمومی شهرستان به مدت5 سال – نماینده معلمان شهرستان به مدت8سال ، نماینده معلمان در قطب شهیدبرونسی و نماینده پارلمان فرهنگیان استان خراسان رضوی به مدت 3سال–سرگروه و هماهنگ کننده گروه های آموزشی به مدت10سال -دبیرجشنواره بین المللی فیلم رشد به مدت 2سال،دبیر جشنواره الگوهای برتر تدریس،دبیر جشنواره تولیدمحتوای الکترونیکی ،مدرس دوره های ضمن خدمت فرهنگیان، مشاور وکارشناس طرح پراکنده امور شاهد وایثارگران آموزش وپرورش،ناظر آزمون های دانش آموزان شاهد وایثارگر استان خراسان رضوی،مشاور وعضو ستاد شاهد وامور ایثارگران بنیادشهید و…را دنبال نمود.

در سال 1390  در مقطع کارشناسی ارشد رشته جغرافیا دانشگاه آزاد اسلامی پذیرفته شد و در سال92 با کسب درجه ممتاز موفق به دریافت مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه آزاداسلامی تربت حیدریه گردید. وی در سال 1392به عنوان معلم نمونه استان خراسان رضوی انتخاب گردید و در سال93باکسب رتبه اول جشنواره پژوهش آموزش وپرورش استان خراسان رضوی به عنوان پژوهشگر برتر استانی انتخاب شد. درسال 1393همزمان در آزمون دکتری دانشگاه شهید بهشتی تهران و دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین در رشته آینده پژوهی پذیرفته شد. همچنین درسال1393با کسب بالاترین امتیاز به عنوان منتخب معلم نمونه کشوری استان خراسان رضوی انتخاب گردید.همچنین در سال1398 با رای فرهنگیان و معلمان عزیز خراسان رضوی به عنوان منتخب شورای عالی وزارت آموزش وپرورش انتخاب گردید.

 
http://s6.picofile.com/file/8252105068/220.jpg

وی در حال حاضر دبیرآموزش وپرورش ،عضوکمیته استعدادهای درخشان دانشگاه،عضوانجمن علمی مطالعات و برنامه درسی ایران،عضو پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی جهان اسلام،عضو مرکز مطالعات امام علی (ع)،عضو انجمن پژوهشگران ایران اسلامی،عضو مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و عضوکمیته های علمی و پژوهشی متعدد در دانشگاه ها و مراکز علمی سراسر کشور است. دارای بیش از ده جلد کتاب چاپ شده و ده ها جلد کتاب به عنوان همکارمولف و بیش از ده ها مقاله علمی – پژوهشی درمجلات معتبرISIوISC،علمی،پژوهشی و… می‌باشد.

                            خدایا چنان کن سرانجام کار           تو خشنود باشی و ما رستگار

سبد خرید